Sklepní kóje

Sklepní kóje

Firma Terom s.r.o. je českým výrobcem sklepních kójí z Chlumce nad Cidlinou. Vyrábíme sklepní a skladové boxy v různých variantách. Kromě prefabrikovaných modulů sklepních kójí dodáváme i jiné požadované konstrukce a vždy se snažíme maximálně vyhovět přání zákazníka. Naše kóje se vyznačují bytelnou konstrukcí, zvýšenou požární odolností a odpovídají bezpečnostním standardům pro danou kategorii. Záruku poskytujeme na dobu pěti let od předání díla. Máme za sebou přes sto velkých i menších projektů napříč Českou republikou. Montujeme i na Slovensku. Těšíme se na Vaši nezávaznou poptávku a rádi poskytneme bezplatné poradenství ohledně rozmístění a provedení kójí na míru danému prostoru.

Varianty konstrukcí

Konstrukce je tvořena rámy z uzavřených profilů 30x30mm. Rámy se montují přímo k sobě a tím je zajištěna vynikající stabilita a pevnost konstrukce. Základní výška dělící a čelní stěny kovové sklepní kóje bez nástavby je 2 m. Výška nástavby a případné otvory pro rozvod potrubí nebo prostor pro překlady ve stropě jsou řešeny atypickými prvky při zaměření prostoru. Nástavbu lze při nižších výškách konstrukce tvořit vymezovacím profilem. V případě zájmu je možné kóje zastropit. Podle provedení konstrukce je možné vybrat vhodnou povrchovou úpravu – lak, komaxit, zinek.

Varianta PLECH

Základní rámová konstrukce čelních, dělících stěn i nástavby je vyplněna vyztuženým plechem o síle 0,8mm...

Více o variantě PLECH Varianta PLECH

Varianta DRÁT

Základní rámová konstrukce čelních a dělících stěn a nástavbová konstrukce jsou vyplněny svařovanou sítí s oky 50x50x3mm...

Více o variantě DRÁT Varianta DRÁT

Varianta KOMBI PLECH a KOMBI DRÁT

Základní rámová konstrukce čelních a dělících stěn je vyplněna vyztuženým plechem o síle 0,8mm do výšky 2,04m, nástavbová rámová konstrukce je vyplněna...

Více o KOMBI PLECH a KOMBI DRÁT Varianta KOMBI PLECH a KOMBI DRÁT

Varianta ZINEK

Základní rámová konstrukce čelních stěn je vyplněna vyztuženým plechem o síle 0,8mm do výšky 2,04m, dělící stěny mohou být také z plného plechu a nebo...

Více o variantě ZINEK Varianta ZINEK

Varianty s TAHOKOVEM

Stěny je možno kombinovat s výplněmi z tahokovu, ať už se jedná o čelní či dělící stěny, nástavby nebo odvětrávací mřížky...

Více o variantě s TAHOKOVEM Varianty s TAHOKOVEM

Ostatní konstrukce pro Bytové domy

Vyrábíme a montujeme další konstrukce jako například zabezpečení kočárků, kryty na uzávěr plynu, mříže do výklenků, klece na kontejnerová stání, atd.

Více Ostatní konstrukce pro Bytové domy

Dveře a příslušenství

Dveře jsou součástí čelních stěn. Jsou osazeny na pantech a zajištěny proti vysazení. Vyrábíme a montujeme také samostatné dveře v rámu či do stávajících zárubní.

Zamykání může být na jeden nebo dva visací zámky s bezpečnostní krytkou proti poškození zámku, nebo s vložkou FAB. Oba systémy lze kombinovat. Obslužností je madlo nebo kování.

Snažíme se co nejlépe reagovat na podmínky pojištění nebytových prostor, které je většinou součástí pojištění domácnosti. Je na likvidátorovi, aby posoudil, zda byl sklep dostatečně zabezpečen proti vniknutí, tzn. zajištění dveří vstupu do sklepa

 1. Zajištění proti vysazení z pantů
 2. Žádná skleněná či plastová výplň, kterou lze snadno rozbít
 3. Cylindrický zámek s vyšším stupněm ochrany (ideální je více zámků a kvalitní kování).

Plnění se obvykle pohybuje do 2 % z celkové pojistky. U dozického zámku je limit do 50.000 Kč. Nejvyšší limit je až 300.000 Kč při kvalitním zabezpečení.

Zamykání

Připravenost pro visací zámek – dvoje očka pro VZ kvůli vyšší bezpečnosti.

Bezpečnostní krytka: krytka je svařena s rámem dveří a chrání očka a visací zámek před poškozením. Je vyrobena z oceli o síle 5 mm.

Zadlabací zámek typu HOBES 24026. Cylindrická vložka v základní bezpečnostní třídě (BT1) nebo ve vyšší bezpečnostní třídě (BT3).

Zamykání

Obslužnost

Madlo,
Kování
Používané v bezpečnostní třídě 1 – základní varianta, barva šedá (možnost klika/klika nebo klika/koule), nerezové kování

Používané v bezpečnostní třídě 3 – kování v barvě stříbrný elox, případně bronzový elox (možnost klika/klika nebo klika/koule).

Obslužnost

Samostatné dveře

Dveře v rámu – do připraveného otvoru se osadí rám s dveřmi a ukotví se.

Dveře do stávajících zárubní – dveře se nasadí do stávajících zárubní.

Samostatné dveře

Dodání a montáž

Konstrukce dovezeme na místo určení a smontujeme. Jednotlivé rámy jsou spojeny tak, aby je nebylo možné z venkovní strany nebo sousedících kójí demontovat. Kotveny jsou pomocí patek do podlahy a zdí. Není třeba kotvit do stropu.

Pokud si zákazník pořídí do kóje příslušenství (věšáky, police, stojany aj.), jsme schopni je při montáži do kóje po domluvě namontovat.

Zakázky do deseti kójí namontujeme za jeden den (záleží však i na rozměru a provedení kójí).

Průběh projektu

 1. Zašlete nám nezávaznou poptávku – buď přímo na emailovou adresu obchod.cz@terom.cz nebo pomocí formuláře viz níže.
 2. Co od Vás potřebujeme k tvorbě cenové nabídky vědět?
  • Variantu konstrukce, způsob zamykání, rozmístění kójí – půdorys s délkou jednotlivých stěn, požadovanou výšku kójí (případně výšku místnosti) a místo dodání kójí.
  • Pro orientační cenový návrh (např. plánování investice na renovaci sklepu) stačí zaslat předpokládané m2 a počet plánovaných kójí.
 3. Zpracujeme pro Vás cenovou nabídku v požadovaných variantách.
 4. Pokud Vás naše nabídka osloví, domluvíme se s Vámi na přesném zaměření naším technikem, se kterým dořešíte detaily a doporučí Vám co nejlepší řešení Vašeho projektu.
 5. Domluvíme se na znění smlouvy – cena, termín, provedení ad. a smlouvu podepíšeme.
 6. Před samotnou výrobou Vám zašleme výkresy a pohledy ke schválení.
 7. Po Vašem schválení zadáme sklepní kóje do výroby.
 8. Kontaktujeme Vás včas s termínem montáže a přijedeme dílo dokončit a předat.
 9. Záruku poskytujeme po dobu 5 let.
 10. Sklepní kóje jsou takřka bezúdržbové, jedenkrát ročně je třeba ošetření cylindrické vložky, které prodlužuje její životnost.

Mapa realizací

Kontakt pro sklepní kóje

Zdeňka Kárníková - obchod <small>hlavní kontakt pro sklepní kóje, školní šatny a nábytek</small> Zdeňka Kárníková - obchod hlavní kontakt pro sklepní kóje, školní šatny a nábytek +420 731 443 663